JAPON ELMASININ MUCİZELERİ

Japon elması Kanserden korur tadı limondan biraz daha ekşidir özellikle yaşlıların ve bağışıklık sistemi düşük olan kimselerin kullanmasında fayda vardır.

0
1739

İnternet sitelerinin birçoğunda süs bitkisi olarak geçen Japon elmasının faydalarına ilişkin herhangi bir makale hemen, hemen yok gibidir. Japon elması yaprakları kızıl elmaları ise küçük ve bordo rengidir. Kabuğu soyulduğunda koyu kırmızı bir renkle karşılaşırsınız. Kabuğu sert olan bu meyve antioksidan içerir. Kanserden korur tadı limondan biraz daha ekşidir özellikle yaşlıların ve bağışıklık sistemi düşük olan kimselerin kullanmasında fayda vardır. Aynı zamanda insülünü düşürme özelliği ve bağırsak hastalıklarına birebir olan bu mucize meyve güvenle tüketebileceğiniz gıdalar arasında yer almaktadır.

Özellikle salatalara havanda dövülerek eklendiğinde Nar ekşisi ve azıcık limon eklendiğinde harika bir hoş koku elde edersiniz Tüketeceğiniz bu salata bağırsaklarınızı rahatlatarak sindirimi kolaylaştırmaktadır. Yine havanda dövülmüş şeklini damak tadına önem verenler için rahatlıkla yemeklere katmalarını öneririz.

CEVAP VER

*