LİBİDONUZ DÜŞÜK’MÜ ?

İnsanların cinsel hayatını etkileyen stres ekonomik bunalım ve diğer etkenler mutsuzluğun temelinde olan öğelerdir.

0
570

İnsanların cinsel hayatını etkileyen stres ekonomik bunalım ve diğer etkenler mutsuzluğun temelinde olan öğelerdir. Özellikle libidonun azalması ile birlikte düşen performansı yeniden kazanabilmek için başta açık havada spor yapmak ve libidoyu yükselten sihirli yiyeceklerden tadarak bu sorunu aşmanız mümkündür. İşte libidoyu yükselten bazı yiyecekler sırasıyla:

Muz; Muzun içeriğinde yer alan fotenin organik olması sebebiyle kişinin kendisine olan güven duygusunu ve cinsel isteği artırır Bu maddenin en yoğun olduğu bölge Muzun alt bölgesidir.

Badem : Bademde cinsellik hormonlarının üretimi için gereken yağ kökenli maddelerden bulunur. Ayrıca spermleri çok daha dayanıklı kılan E vitamini de bol miktarlarda mevcuttur.

Kabak Çekirdeği ; Kabak çekirdeği de çinko açısından çok zengin olan yiyeceklerden biri. Çinko da bildiğiniz üzere cinsel isteğin ve verimliliğin artmasında kilit bir rol üstleniyor. Hollandalılar tarafından yapılan bir araştırmaya göre folik asit ve çinko içerikli yiyecekler sperm miktarını büyük ölçüde artırıyor. O zaman eve gelirken kuruyemişçiyi es geçmemekte fayda var.

Yabanmersini; Teksas Üniversitesi’nde yapılan araştırmalara göre C vitamini eksikliği sperm hücrelerinin bir araya toplanmalarına neden oluyor. Bu da spermlerin hareketliliklerini kısıtlayıcı bir özelliğe sahip. Yaban mersininde ise bol bol C vitamini var. Bırakın spermleriniz bu bolluk içinde yüzsünler.

Karpuz : Yapılan araştırmalara göre karpuz yemek “o küçük mavi hapın” yarattığı etkilere benzer etkiler yaratabiliyor. Bunun nedeni ise karpuzda bulunan sitrulin ve arjinindir. Bunlar vücuttaki kan damarlarının gevşemesini sağlayan ve nitrik oksit üretiminde etkili olan maddelerdir. Viagra da bu şekilde işlev görür zaten. İşin tek farkı karpuz için özel bir reçeteye ihtiyacınız yok!

Acı Biber ; Acı yiyeceklere yakıcı özelliği veren madde kapsaisindir. Bu madde beynin endorfin salınım hızını artırır. Acı yiyecekler sinir sistemini de harekete geçirir; bu da cinsel arzuda artışa giden yolun kapısını yavaş,yavaş aralar.

Salatalık; Yapılan araştırmalara göre kadınlarda cinsel arzu uyandıran en etkili kokulardan biri de salatalık kokusu! E iş onu havaya sokmaya kaldıysa, akşam yemeğinde güzel bir salata hazırlayarak işe başlayabilirsiniz.

Nar: Yapılan bir araştırmaya göre nar suyu sertleşme problemlerine karşı oldukça etkili. Araştırmacılara göre bunun nedeni, nar suyu içinde bulunan antioksidanların, kan dolaşımıyla ilgili fonksiyonları zora sokan serbest radikalleri yok etmesi. ‘Ayaklanmak’ istiyorsanız, bir bardak nar suyu içmeniz yeterli olacaktır.

Karides;  Karideste performanısınız artıracak her türlü madde mevcut! Kas kasılması için gereken magnezyum ve kalsiyum, cinsel dürtüyü ve sperm sayısını düzenleyen antioksidan ve selenyum ile bol miktarda çinko… Başka bir arzunuz var mı?

Bal:  İran’da eskiden çiftler evlendikten sonraki bir ay boyunca motive olmak için her gün bal likörü içermiş. Buna bal ayı denilmesinin nedeni de buradan geliyormuş. Balda testosteron üretiminde etkin olan B vitamini bol miktarlarda bulunur. Ayrıca baldaki fruktoz kişiye güç vermesinin dışında istikrarlı bir enerji artımının sağlanmasında da etkili. Balı yedikten sonra kedi gibi bir köşeye kıvrılma ihtimali çok düşük!

CEVAP VER

*