KANSERE KARŞI BÖĞÜRTLEN

Tarla ve ekim alanları açıldıkça tükenmeye yüz tutan bu meyvanın değeri bir bilseniz inanın evinizin bir köşesinde dahi yetiştirmek için can atardınız.

0
888

Tarla ve ekim alanları açıldıkça tükenmeye yüz tutan bu meyvanın değeri bir bilseniz inanın evinizin bir köşesinde dahi yetiştirmek için can atardınız. Böğürtlen Anadolu’nun birçok kırsal alanında yetişen kimi illerde karamuk adıyla bilinen dikenleri bol bir bitkidir. İlaç sanayinin vazgeçilmezleri arasında yer alan bu bitki koyu mor rengini güçlü antioksidan antosiyaninden alır. Antisiyoninler genel olarak Onkojenleri yaratan iltihaplı durumları baskılar ve kanseri önler.

Özellikle bağışıklık sistemi zayıf olanlarda meydana gelen ağız içi yaralanmaları ve iltihaplanmalarında etkili olan bu meyve ve özünde bulunan Antisiyoninler ilaç sanayinde kullanılarak eczanelere ulaşır dikkat ettiğinizde bu solüsyonun rengi mordur yani antisiyonin içerir. Siz bu meyveden her gün bir avuç tükettiğinizde bağışıklık sisteminiz güçlenir ve özellikle kansere karşı koruma kalkanı oluşturabileceğiniz gibi ağız içi yaralanma ve iltihaplardan da kurtulmuş olursunuz.

CEVAP VER

*