GRİPLE DOĞAL MÜCADELE

Doğal olan yiyeceklerle beslenerek Grip ve soğuk algınlığını kısa sürede atlatabilirsiniz.

0
365

Doğal olan yiyeceklerle beslenerek Grip ve soğuk algınlığını kısa sürede atlatabilirsiniz. Grip ve soğuk algınlığına yakalanmışsanız evinizin mutfağında hazırlayacaklarınız sizi kısa sürede ayağa kaldıracaktır genel olarak belirtiler arasında boynun kıvrımlarının üstünde ağrılar, boğaz ağrısı, hapşırma, öksürme şikâyetleriniz varsa muhtemelen soğuk algınlığına yakalanmışsınız demektir. Tüm bu belirtileri destekleyen ateş, baş ağrısı, kas ağrıları, aşırı yorgunluk, ishal, bulantı veya kusma, belirtileri de soğuk algınlığını şiddetli geçirdiğinizi göstermektedir. Bu durumda Mutfağınızda hazırlamanız gerekenler:

Öncelikle boğazınızı gargara yapmak için; 250 ml suyun içerisine bir çay kaşığı öğütülmüş kaya tuzunu karıştırın ve boğaz yollarınızı gargara ile temizleyin Tuz boğaz ağrılarınızı rahatlatacaktır. Ayrıca ayrı bir kapta 250 ml suya limonu bol bir şekilde sıkın ve bu karışımla ikinci kez gargara yapın böylelikle boğazınızdaki bakteri ve virüsler limonun içeriğinde bulunan asit tarafından yok edilecektir. Ayrıca içeriğindeki lesitin maddesi boğazınızı rahatlatacaktır.

TAVUK ÇORBASI; Soğuk algınlığına karşı birebir tüketeceğiniz besin kaynağıdır. Beyaz kan hücrelerinin toplanarak iltihap’a neden olmasını engeller. Mukus (Sümük) üretilmesini engeller. Çorbanıza mutlaka Sarımsak eklemeniz önerilir. Sisteme güçlü bir destek sağlar. Sarımsak mikropları tamamen öldürürken, aynı zamanda bağışıklık sisteminin mikroplarla savaşmasının en iyi yoludur. Çorbanın kırmızı (biber) biber eklenmesi gerekir Zira dekonjestan gücünü artırır. Bu arada bol su içmeyi ihmal etmeyin su mukozanın atılmasını kolaylaştırır.

Göğüsü yumuşatmak için Hardal tohumunu öğüterek su ile jöle kıvamına gelinceye dek karıştırın ve ince bir tabaka göğsünüze sürü n fazla sürmeyin cildiniz tahriş olabilir. Cildiniz hassas ise bir jöle ile karıştırarak sürmeniz faydalı olacaktır.

BUHAR KÜRÜ; Kaynamış sıcak suyu derin bir kaba boşaltın Buhar inhalasyonlarını daha etkili yapmak için, suya beş ila 10 damla kekik yağı veya okaliptüs yağı ekleyin. Her ikisi de uçucudur. Yağlar ve buhar gözlerinizi tahriş edebileceğinden, buharı nefes alırken gözlerinizi kapalı tutun. Solunum yollarınızın rahatladığını hissedeceksiniz.

Vücudunuzu C vitaminiyle mutlaka destekleyin bun için Limonu kabuklarıyla birlikte tüketmelisiniz unutmayınız hastalığın şiddetini azaltan limon kabuğunda doğal lesitin bulunmaktadır. Ağrılarınızı azaltacağı gibi vücut direncinizi artıracaktır.

Yaban turbunu rendeleyerek toz zencefille karıştırıp yiyin bronşlarınızı açarak balgam söktürüp ciğerlerinizin rahatlamasını sağlayacaktır.  Hepinize sağlıklı günler dileriz medya turan

CEVAP VER

*