MEME KANSERİNİ TESPİT EDEN SÜTYEN

Kadınların korkulu rüyası haline gelen Meme kanserine karşı Meksikalı genç girişimci tarafından erken teşhis alarmı veren sutyen icat edildi.

0
474

Kadınların korkulu rüyası haline gelen Meme kanserine karşı Meksikalı genç girişimci tarafından erken teşhis alarmı veren sutyen icat edildi. Sutyenin mucidi olan Julian Rios Cantu (18 yaşında) girişimci Kendisi ile birlikte çözüm ortağı olan üç arkadaşı tarafından kurulan şirkete bağlı olarak üretecekleri sutyenin markası olan Eva mevcut durumda prototip deneme aşamasında olduğu bildirildi.

 KANSER TESPİT EDEN SUTYEN NASIL ÇALIŞIYOR?

 Kansere yakalanan hastalarda kanserli Tümörlerin oluştuğu bölgede kan akımının hareket şekli değişken ve farklı sıcaklıklar gösterebiliyor. EVA sutyen fikri ise bu bulgulardan hareket edilerek geliştirilmiş, Eva sutyen içerisine yerleştirilen biosensörler bu sıcaklık değişimine göre kullanıcıya uyarılarda bulunuyor. Sutyeni kullanan bayanlar doğru ölçüm yapabilmeleri için haftada 60-90 dakika boyunca bu sutyeni takınarak ölçebiliyor. Henüz tam anlamıyla hayata geçirilmemiş olan bu proje tıbbi olarak araştırma aşamasında olduğu ve ARGE çalışmalarının sürdürüldüğü bildirilmiştir.

CEVAP VER

*