ERKEKLER FORMDA KALMAK İÇİN NE YAPMALI

Hayatınızda belli bir forma giremiyor ve gerek iş ve gerekse özel hayatınızda istediğiniz performansı kendinizde göremiyorsanız mutlaka okuyun

0
323

Hayatınızda belli bir forma giremiyor ve gerek iş ve gerekse özel hayatınızda istediğiniz performansı kendinizde göremiyorsanız öncelikle günlük faaliyetleriniz  arasına mutlaka spor , yürüyüş, doğa sporları olmalıdır. Tüm bunların yanısıra beslenme konusundada bir takım alışkanlıklarımızı gözden geçirmeliyiz. Kırmızı et, kas oluşumuna yardımcı olan  amino asit grubu lösin için iyi bir kaynaktır. Bu nedenle hareketki yaşamınızda  kaslarınızın daha sağlıklı olmasını sağlar.

YAZI NİMETLERİNDEN OLAN KİRAZ

Eğer yoğun tempolu bir yaşam tarzına sahipseniz  kas ve kramp ağrıların  günlük hayatınızda mutlaka yeri vardır  bu durumda ağrı kesici ilaçlar yerine aynı etkiyi gösteren kiraz ve vişneyi tüketmeniz gerekir Zira bu meyvalar anti aflemuar etkisiyle sizleri haftaya zinde başlatacaktır.

ÇİKOLATA

Koyu çikolata içindeki flavanoller kötü kolesterol düzeylerini azaltabilir, dolaşımı iyileştirebilir. kan basıncını  kontrol altında tutabilir .  Zayıf kan dolaşımı olan erkekler ereksiyon problemleri yaşar, bu nedenle kalp-akıllı gıdalar cinsel yaşamınızı da koruyabilir. Ancak çok fazla çikolata kilo almaya neden olacağından. Diğer tatlılar yerine günde 1gr çikolata sağlığa faydalıdır.

KABUKLU DENİZ ÜRÜNLERİ

Kabuklu deniz hayvanları ve diğer deniz ürünleri türleri, kalp, kas ve üreme sistemi için kritik öneme sahip olan çinko bakımından zengindir. Çinko seviyesinin normalin altında olması kötü sperm kalitesine ve erkek infertilitesine bağlıdır. Deniz mahsullerinden hoşlanmadın mı? Sığır eti, hindi, tavuk, fındık ve tohumlar da sağlıklı bir çinko kaynağıdır.

AVAKADO

Yağ oranı yüksek olan bu meyvada yağın doymamış olması kolestrolü dengede tutmaya yarar. LDL kötü kolestrole karşı alınabilecek en sağlıklı ürünler arasında yer almaktadır. doymuş ya da trans yağlar yerine Zeytinyağı ve fındık yağı kullanın

YAĞLI BALIK

Somon, ringa balığı, sardalya ve halibut gibi yağlı balıklar, sağlıklı yağ için mükemmel bir kaynaktır. Bunların, omega-3 yağ asitleri olarak bilinen özel bir türü vardır . Bunlar , erkeklerin en büyük problemi olan olan kalp hastalığına karşı korur . Yağlı balıkların haftada iki porsiyonu, kalp hastalığından ölme riskini azaltır.

ZENCEFİL

Yaralanmalarda hızla iyileştirme etkisi ve ağrı kesici özelliği ile doğal bir ürün olarak tüketilmesi gerekir. Spor yapıyorsanız mutlaka tüketmeniz gereken doğal ve organik bir besindir.

SÜT VE YOĞURT

Süt ve yoğurttaki peyniraltı suyu, kas yapımında amino asit olan bir başka lösin kaynağıdır.  yoğurt, erkeklerin daha iyi sevebileceği kalın, kremsi bir tada getirmesini öneriyor. Aynı zamanda protein, potasyum ve bağırsakların sağlıklı kalmasını sağlar yararlı bakterilerle doludur.

MUZ

Muz, bol miktardaki potasyum barındırır sebeple. Potasyum, kas kasılmaları ve kemik sağlığı için kritik önem taşır. Ayrıca kan basıncına yardımcı olur. Yeterli potasyum alma için sodyum içerikli yiyecekleri tercih etmelisiniz

ANTEP FISTIĞI

 Antep fıstığı, bitki sterollerinde kolestrol seviyelerini artıracak daha yüksek bir öneme sahiptir . Onları kabuktan yiyin, böylece her biri için daha fazla çalışırsınız. Çerezli olması çok eğlenceli bir yol ve çok fazla kaloriyi çok hızlı tüketmekten alıkoymanızı engelliyor.

DOMATES SOSU

Domateslerin likopen açısından zengin, bazı kanserlere karşı koruyan bir madde içerir Bazı araştırmalar, domates sosunu düzenli olarak yiyen erkeklerin prostat kanseri olma ihtimalinin daha az olduğunu , ancak tüm çalışmaların bunu desteklemediğini ileri sürüyor . Domateslerin, sağlığınızı destekleyen, başka pek çok bitki besin de vardır. Bir börek veya domates sosu ile makarna arasında salça eklenmesi, yemekleri daha besleyici hale getirmenin kolay bir yoludur.

SOYALI GIDALAR

Prostat karşı en iyi koruma sağlar gıda kanseri soya olabilir. 40 ülke üzerinde yapılan bir çalışmanın bulguları bu. Tofu, miso çorbası ve soya sütü, daha fazla soya yemenin en lezzetli yoludur. Asya ülkelerinde insanlar, Amerikalıların yediğinden 90 kat fazla soya yemi tüketirler. Ve bu ülkelerde prostat kanseri çok daha az görülür.

KARIŞIK SEBZE

Sebzeler fitokimyasallarla, hücre sağlığını güçlendiren ve kansere karşı koruyucu besinlerle doludur. Birçok farklı fitokimyasal vardır ve bunların çeşitlerini elde etmenin en iyi yolu, farklı renkli sebzeler yemektir.

TURUNCU SEBZELER

Turuncu sebzeler beta-karoten, lutein ve C vitamini için mükemmel bir kaynaktır. Bu besinler geniş bir araştırmaya göre genişlemiş bir prostat gelişme ihtimalini düşürebilir. İyi seçenekler arasında kırmızı biber, havuç, balkabak ve tatlı, patateste  bulunur.

YAPRAKLI YEŞİL SEBZELER

Ispanak, kolza yeşillikleri ve lahana, gözlere ve prostata yardımcı olabilir. Bu yapraklı yeşil sebzelerde bol lutein ve zeaksantin bulunur. Her iki bu maddeler  kataraktı ve yaşa bağlı maküler dejenerasyon, göz için önemlidir.

YUMURTA

Yumurtalar lutein, protein ve demir sağlar, ancak tüm yumurta yemeniz gerekir. 185 mg kolesterollü bir yumurta sarısı sağlıklı insanlar için günlük 300 mg limitine uymaktır.Diyetinizdeki bütün yumurtalara yer açmak için yüksek kolesterollü tatlıları da kesebilirsiniz. Yüksek kolestrolünüz varsa, haftada kaç tane yumurta yemeniz gerektiğini doktorunuza danışın.

HUBUBAT

Cinsel performans arttırıcıdır  bağırsaklar hareket ediyorsa hedeflerinize odaklanamazsınız. Bu nedenle hububat bağırsakları uzun süreli ve sorunsuz çalışmasına neden olur

CEVAP VER

*