AYVA KÜRÜ MUCİZESİ

Ayva Kürü tarifine geçmeden önce Ayva meyvesini tanıyalım. Özellikle yazın sonlarına doğru hasadı yapılan bu meyve dayanıklı olması açısında kışın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

2
332
ayva kürü
AYVA KÜRÜ MUCİZESİ
ayva kürü
Ayva Kürü tarifine geçmeden önce Ayva meyvesini tanıyalım. Özellikle yazın sonlarına doğru hasadı yapılan bu meyve dayanıklı olması açısında kışın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Sağlığa olan faydaları ise saymakla bitmez. Kalorisi düşük ve uzun süreli tok tutmasından ötürü zayıflamanıza yardımcı olur, Posalı meyveler arasında sert bir yapıya sahip olması Bağırsak içinin temizlenmesine, Cildinizin güzel ve sağlıklı kalmasına, saç köklerinizin güçlenmesine ve düzenli olarak yenildiğinde bağışıklık sistemine faydaları büyüktür. Bu faydaları İçeriğinde bulunan Demir, bakır ve çinko gibi mineraller bakımından oldukça zengin oluşundan kaynaklanmaktadır.  Ayva meyvesinin yaprakları da ayrı bir şifa kaynağıdır. Zira fenolik bileşikler yönüyle zengin olan ayva yaprağını kışın çay olarak demleyip içtiğinizde soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlara karşı vücut daha dayanıklı hale gelir.
 CİLT İÇİN AYVA KÜRÜ TARİFİ
Bu ayva Kürünü Düzenli olarak kullandığınızda Cilt kırışıklıklarınızı giderir. Gözaltı morluklarını alır. Özellikle Bayanlarda kullanılan makyaj malzemelerinin zararlarına karşı cildi korur Gözlerinizin yan taraflarında oluşan ve kazayağı olarak tarif edilen kırışıklıkları giderir. Yüzünüzü dinlendirerek sizi güne daha pozitif bir başlangıç yapmanızı sağlar Bu kür Erkekler içinde uygulandığında özellikle traş sonrası cilt tahrişlerine iyi gelir. Kırışıklıkları düzeltir.
AYVA KÜRÜ
1.  Yediğiniz Ayvanın sakın olan çekirdekleri atmayın zira ayva çekirdekleri gençlik ve güzelliğinizin sırrı olacaktır. Biriktirebildiğiniz kadar ayva çiğitlerini temiz bir su bardağı içerisine koyarak üzerini yarım su bardağı temiz su ile doldurun tahribi olarak çiğidin içerisindeki etken salgı maddesi 3–4 gün içerisinde su ile birleşerek jöle kıvamını alacaktır.
2. Bu Jöleyi saf halde vücudunuza sürebileceğiniz gibi yüz maskesi de yapabilirsiniz uzun süreli vücutta etki etmesi amacıyla bir yemek kaşığı yeşil veya beyaz kil,  bir yemek kaşığı ayva çiğidi jölesi, birbirine karıştırın. Karışımınızın kokulu olmasını ve cildi temizlemesi açısından bir çay kaşığı kadar kolonya ilave edebilirsiniz.
Tamamen doğal olarak elde ettiğiniz kürü banyodan sonra, makyaj yapmadan önce erkekler içinse Tranştan sonra cilde düzenli olarak uygulandığında cildinizdeki kırışıklıkların yok olduğunu ve cildinizin dinlendiğini hissedeceksiniz
CİLDE UYGULARKEN DİKKAT EDECEĞİNİZ HUSUSLAR
Özellikle Cildiniz hassas ise küre kolonya karıştırmayın zira kolonya tahrişi artırır ve alerjik bünyelere zarar verir bu tip cildi olanlar sade ayva kürünü ince bir tabaka sürüp 30 dakika ciltte beklettikten sonra bol su ile durulamalıdır. Normal olarak kullanımda ise belirttiğimiz karışım yüze ince bir tabaka halinde sürülerek 35–40 dakika ciltte bekletilerek kuruması sağlanır. Kuruduktan sonra cilt bol su ile durulanmalıdır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

*